Express-Miejski.pl

Panie przez dwa miesiące uczyły się taktyki walki

Być może po wakacjach ruszy kolejna edycja kursu fot.: fb/samoobrona

Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbywały się w sali sportowej przy ulicy Staromiejskiej. Kurs prowadził Grzegorz Mak, instruktor bezpieczeństwa.

W kursie wzięło udział ok. 30 mieszkanek Strzelina i okolic. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu realizowanego przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Szkolenie dofinansowała gmina Strzelin. Dzięki temu zajęcia były bezpłatne.

- Uczyłyśmy się obrony przed duszeniem, bloków przed ciosami i różnych pozycji chroniących przed atakiem. Była również taktyka walki i nauka psychologicznego kontaktu z napastnikiem. Dużym ogólnym plusem zajęć jest poprawa formy fizycznej uczestniczek – podsumowuje jedna z pań.

Zajęcia prowadził Grzegorz Mak, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, który regularnie odbywa staże z zakresu samoobrony, technik interwencji i udzielania pierwszej pomocy. Uczestnik wielu szkoleń z udziałem komandosów z Gromu, Specnazu i Legii Cudzoziemskiej.

Na koniec kursu każda z uczestniczek otrzymała certyfikat ukończenia kursu. Organizator – Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne (SCSE) planuje kolejną edycję szkoleń. SCSE ma złożyć o dofinansowanie z pieniędzy gminy. Jeśli to się uda, to zajęcia kolejnego kursu będą darmowe.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Panie przez dwa miesiące uczyły się taktyki walki

    2017-07-17 08:13:35

    gość: ~loko

    ostatnio dodany post

    I żadna z nich nie potrafi trzymać prawidłowo gardy :-D

REKLAMA


REKLAMA