Express-Miejski.pl

Pijani kierowcy i cykliści

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W ciągu zaledwie pięciu dni, policja w Strzelinie zatrzymała 5 pijanych kierowców i rowerzystów. Wszyscy będą mieć sprawy karne.

10 lipca w Prusach (gmina Kondratowice) patrol drogówki zatrzymał do kontroli samochód marki Łada. Pojazd prowadził 53-letni mieszkaniec Czerwieńca. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma prawie pół promila alkoholu w organizmie. Dzień później w Strzelinie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena T-50. Od kierowcy również czuć było alkohol.

  - Badany miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu czynności kierującego zwolniono – mówi Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

12 lipca funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego komendy w Strzelinie zatrzymali do kontroli kontroli 56-letniego mieszkańca Ludowa Śląskiego.  Cyklista miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po zakończeniu czynności kierującego zwolniono do domu. Do kolejnego zatrzymania doszło 12 lipca w Kurczowie (gmina Borów).

- Funkcjonariusze drogówki zatrzymali  54-letniego mieszkańca wsi, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badany miał prawie półtora promila alkoholu – dodaje rzecznik.

14 lipca na ulicy Dzierżoniowskiej w Strzelinie, patrol drogówki  zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi. 39-letni mieszkaniec Karszowa miał 1. 42 promila.
Do nietypowej kontroli doszło w Pęczu koło Strzelina. Pracownicy Urzędu Kontroli i Miar z Wrocławia wraz z  funkcjonariuszem wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie przeprowadzili wspólną kontrolę sklepu na terenie jednej z posesji.

- Ujawnili nieprawidłowości w urządzeniu wagi polegającej na braku dowodu prawnej kontroli metrologicznej. Czynności prowadzili pracownicy Urzędu Kontroli i Miar – kończy Ireneusz Szałajko.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA