Express-Miejski.pl

Pijany kierowca potrącił rowerzystę

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Do zdarzenia doszło na drodze w kierunku Dankowic (gmina Strzelin). Obrażenia ciała 23-letniego cyklisty okazały się niegroźne.

16 lipca funkcjonariusze z komendy w Strzelinie otrzymali zgłoszenie, że drogą w kierunku Dankowic jedzie kierowca, który potrącił rowerzystę. Było podejrzenie, że jest pod wpływem alkoholu. Patrol wyruszył na miejsce.

- Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali kierowcę opla 58-letniego mieszkańca Warszawy, który spowodował kolizję z prawidłowo jadącym rowerzystą z Ząbkowic Śląskich – informuje oficer prasowy strzelińskiej policji.

W wyniku kolizji rowerzysta nie potrzebował pomocy medycznej. Warszawiaka przebadano na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na tym nie zakończono czynności. Zbadano też trzeźwość rowerzysty. Wynik alkomatem był ujemny.
Kierującemu oplem zatrzymano prawo jazdy. Odpowie przed sądem w Strzelinie za jazdę po pijanemu. Mężczyzna może nawet spędzić dwa lata za kratkami. Sąd też sprawdzi, czy sprawca wcześniej nie był notowany za podobne przestępstwo.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA