Express-Miejski.pl

We wrześniu uczniowie rozpoczną naukę w odnowionych klasach

W gimnazjum nr 2 wymieniana jest cała elektryka fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Placówki remontowane są w Strzelinie, Kuropatniku i Białym Kościele.

W Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie trwa malowanie sal lekcyjnych, pomieszczeń biurowych i auli. Wymieniana jest cała instalacja elektryczna. Firma z Nysy zamontuje też nowe oświetlenie. Koszt prac wyceniono na 123 tys. zł. W szkole zamontowane zostaną również nowe tablice rozdzielcze i instalacje zabezpieczające.

- W Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie trwa malowanie sal lekcyjnych, korytarzy i szatni. Wymieniane są też listwy przypodłogowe i instalacja centralnego ogrzewania. Koszt realizacji inwestycji to 148 tys. zł – informuje burmistrz Dorota Pawnuk.

Prace malarskie prowadzone są w Zespole Szkół w Kuropatniku. Podobnie jest w szkole w Białym Kościele. Odnawiane jest również przedszkole miejskie przy ulicy Sikorskiego w Strzelinie. W łazienkach i na schodach położona zostanie nowa glazura. W salach i na korytarzu wykładzina z PCV. Nastąpi też przegląd i konserwacja urządzeń zabawowych. W drugim przedszkolu przy Ogrodowej nastąpi wymiana starego tynku na budynku. Osuszone zostaną też sale zabawowe. Remont przewiduje naprawę rolet w salach i w kuchni. W Zespole Szkół nr 1 w Strzelinie wymieniony zostanie dach. Zakres prac obejmuje rozbiórkę pokrycia z papy na powierzchni ok. 132 metrów kwadratowych. Pozostałe prace obejmują malowanie szatni i sal lekcyjnych. Przy podstawówce nr 4 w Strzelinie trwa budowa placu zabaw. Inwestycja ma kosztować ponad 129 tys. zł.

Zakres prac obejmuje montaż urządzeń zabawowych m.in. zjeżdżalni, rury strażackiej, wieży z dachem i liny do wspinaczki. Zamontowana zostanie również ściana wspinaczkowa i huśtawki. Podłoże pod urządzeniami będzie wykonane z nawierzchni syntetycznej – dodaje pani burmistrz.

Część nawierzchni placu będzie trawiasta. To nie koniec prac. W budynku szkoły odnowione zostaną klasy, piwnice i pomieszczenia socjalne. W kuchni (na zmywaku) zamontowany zostanie wentylator.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA