Express-Miejski.pl

Płyniesz po alkoholu kajakiem? Grozi ci grzywna lub więzienie

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Na terenie ośrodka wodnego w Białym Kościele policjanci ze Strzelina zorganizowali pogawędkę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Do udzału zaproszono wczasowiczów.

Spotkanie zorganizowali dzielnicowi z zespołu profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Odbyło się ono w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na wykład przyszły dzieci, rodzice i osoby w wieku 60 lat.

- Dzielnicowi przedstawiali zagrożenia występujące w akwenach wodnych, sprawy dotyczące przestrzegania regulaminu kąpieliska oraz przeprowadzili edukację wśród młodzieży. Rozdano również ulotki prewencyjne i naklejek z logo programu – informuje Jacek Waś z policji w Strzelinie.

Wszystkim przypomniano zasady panujące na wodzie, które łączą się z odpowiedzialnością prawną. Karze podlega każdy, kto pod wpływem alkoholu lub środków odurzających płynie kajakiem, żaglówką lub rowerem wodnym. W szczególonych przypadkach kodeks karny przewiduje kary nawet do dwóch lat więzienia.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Płyniesz po alkoholu kajakiem? Grozi ci grzywna lub więzienie

    2017-07-21 14:16:45

    gość: ~wodnilk

    ostatnio dodany post

    A w Bardzie na splywie pontonem wzdluz rzeki Nysy klodzkiej spozywac alkohol mozna ? Pogadanka wskazana przez dzielnicowego oraz kontrola stanu trzezwosci, bo moze kiedys dojsc do tragedii!

REKLAMA


REKLAMA