Express-Miejski.pl

W sobotę mieszkańcy pikietowali przed sądem

Pikieta pod sądem fot.: fb/Bochnak/Serwicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Około sto osób wzięło udział w pokojowej manifestacji przed Sądem Rejonowym w Strzelinie. Odśpiewano hymn i zapalono znicze.

W manifestacji oprócz mieszkańców wzięli udział m.in. burmistrz Dorota Pawnuk, były włodarz Strzelina Jerzy Matusiak, radna wojewódzka Anna Horodyska oraz radni: Norbert Raba i Damian Serwicki. Na początku wszyscy zaśpiewali hymn. W daleszej części mówiono o sprzeciwie wobec reformy sądownictwa w Polsce.

- Apelowano o uszanowanie Konstytucji RP i zaprzestanie przez PiS łamanie prawa. Była to już trzecia demonstracja przed strzelińskim sądem. Pierwszą zorganizowano 19 lipca, jednak uczestniczyło w niej mniej osób – mówi Anna Horodyska.

Manifestacja przy ulicy Bolka I Świdnickiego trwała ponad godzinę. W trakcie na murku ułożono napis ze zniczy - 3 razy veto.

- To nie był tylko nasz protest. Protestuje cała Polska. Jeszcze raz podkreślę. Suweren zasługuje na to, aby go wysłuchać. PiS to tylko 37 procent obywateli, którzy chodzą do wyborów. Wystarczy, żeby przejąć parlament i w nim rządzić. Ale prezydent miał być prezydentem wszystkich Polaków. W takim razie czekamy – przekonywał radny Damian Serwicki.

Manifestanci skandowali hasła m.in. „Trzy razy veto”, „Nie podpisuj” i „Adrian bądź Andrzejem”.

bom

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W sobotę mieszkańcy pikietowali przed sądem

  2017-07-23 16:28:05

  gość: ~Olga

  Nie cała Polska , bo ja i moi znajomi popieramy reformę sądownictwa. Jest nas naprawdę dużo!

 • 2017-07-24 02:27:55

  gość: ~kawa

  A po co Oni tam poszli

 • 2017-07-24 02:48:00

  gość: ~yeki

  Panie Serwicki jaka cała Polska chyba się Pan zagalopował. Ja i moi znajomi popieramy reformę. Miarkuj się Pan co mówisz.

 • 2017-07-24 13:47:38

  gość: ~bezpartyjny

  ostatnio dodany post

  @~yeki
  Jest veto i szacun dla Pana Prezydenta! Veto takze dla BOLKA - wez wedke i wybierz sie na ryby. Nie namawiaj polakow do demostraacji przeciwko PIS. Dzieki nim poznali polacy prawde o przywodcy solidarnosci zwanym dalej BOLKIEM !

REKLAMA