Express-Miejski.pl

Pieniądze z funduszu osiedlowego pójdą na potrzeby lokatorów

O funduszu rozmawiano na spotkaniu w szkole fot.: fb/UMiG

W Strzelinie ma powstać tzw. fundusz osiedlowy. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na zagospodarowanie skwerów i podwórek.

Niedawno w szkole podstawowej nr 4 zorganizowano spotkanie z zarządem osiedla Zachodniego. Podjęto decyzję o powołaniu funduszu osiedlowego, który ma działać podobnie, jak fundusz sołecki. Pieniądze mają pochodzić z budżetu gminy. Zarząd osiedla ma czas do 15 września, aby złożyć odpowiednie wnioski.

- Powstanie funduszu to dobry pomysł i wyjście na przeciw mieszkańcom oraz ich inicjatywom. To podobny schemat, jak przy funduszu sołeckim - na zebraniu zgłasza się wnioski, które poddawane są głosowaniu. Pula środków przypadających na jedno osiedle to kwota 25 tys. zł – uzasadnia radny Michał Ostrowski.

Mieszkańcy zdecydowali, że kwotę 25 tys. zł wykorzystają w przyszłym roku na doposażenie i zagospodarowanie terenu przy Matejki, zakup dodatkowych koszy na śmieci oraz na psie odchody. Pieniądze zostaną też przeznaczone na nasadzenia kwiatów i krzewów przy Sienkiewicz.

- Nie są to duże kwoty, ale na pewno się przydadzą. To dzięki nim powstanie skwer zielony. Większość pieniędzy zostanie przeznaczona na konkretne cele według pomysłu lokatorów. Mam nadzieję, że na zebrania dotyczące osiedla będzie w przyszłości przychodzić więcej ludzi – mówi Jerzy Geroń - przewodniczący zarządu osiedla.  

Osiedle Zachodnie znajduje się w rejonie ulic: Borowskiej, Kolejowej, Bolka I Świdnickiego, Sienkiewicza, Ogrodowej, Wolności, Królowej Jadwigi i Sikorskiego. Na spotkanie zaproszono m.in. burmistrz Dorotę Pawnuk i pracownika strzelińskiego magistratu Jakuba Litwina.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA