Express-Miejski.pl

Ulewa nad Strzelinem. Woda zalała szpital i piwnice w domach

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/PSP

Burza, która przeszła 24 lipca nad powiatem strzelińskim zalała podwórka, garaże i strychy. Straż wypompowała wodę w Strzelinie, Przewornie, Wiązowie i Chociwelu.

Z powodu silnej ulewy studzienki kanalizacyjne nie nadążały z przepustem deszczówki. Najwięcej interwencji odnotowano w Strzelinie  i w pobliskich miejscowościach. Wieczorem woda wdarła się przez zjazd wózków inwalidzkich do piwnic Strzelińskiego Centrum Medycznego. Zalana została część parteru.

- Przy ulicy Zamkowej, wskutek uszkodzenia dachu zalany został przedpokój na czwartym piętrze domu jednorodzinnego. Strażacy pomogli przenosić rzeczy do suchych pomieszczeń – mówi kapitan Jarosław Łuczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.

W Przewornie straż interweniowała przy Strzelińskiej. Strumienie deszczu zalały podwórko przed budynkiem. Strażacy za pomocą motopomp wypompowywali wodę do pobliskiego rowu.

- W Wiązowie wichura złamała drzewo przy placu zabaw. Istniała obawa, że gałęzi będą zahaczały o linię elektryczną, która przebiegała niżej. Konar złamał się na wysokości około dziesięciu metrów – dodaje rzecznik.

W Chociwelu woda zalała piwnicę w domu jednorodzinnym na głębokości 1,20 metra. Wczoraj strażacy wypompowali deszczówkę. Silna ulewa przeszła też przez Piotrków Borowski w gminie Borów. Istniało zagrożenie zalania domu. Deszczówka w szybkim tempie gromadziła się przed garażem. Strażacy wypompowywali też wodę z piwnic przy ulicach Poniatowskiego i Chrobrego w Strzelinie. Właściciele oszacowują straty, jakie spowodowały podtopienia.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA