Express-Miejski.pl

Akcja policji. Zatrzymano sporo pijanych rowerzystów

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W ostatnich dniach policja zatrzymała 17-latka, który miał półtorej promila. Przed sądem stanie też kierowca z Kondratowic. Miał on promil alkoholu. To nie koniec.

W dniach 22 i 23 lipca funkcjonariusze przeprowadzili kontrole na terenie powiatu strzelińskiego. W działaniach wykorzystano sześć radiowozów. Łącznie wylegitymowano 55 osób, skontrolowano osiemnaście pojazdów, nałożono 12 mandatów karnych, zatrzymano trzy dowody rejestracyjne.

- 22 lipca strzelińscy policjanci zatrzymali siedemnastolatka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwość. Wynik badania to 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieletni odpowie teraz przed sądem – informuje  Anna Adamowicz ze strzelińskiej policji.

To nie koniec smutnej statystyki. 21 lipca funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego pijanego cyklistę (z okolic Borowa). Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Po spisaniu danych został zwolniony do domu. Dwa dni później 23 funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca również z gminy Borów, który jechał rowerem po alkoholu. Miał on ponad pół promila. 22 lipca do kontroli zatrzymano kierowcę z Kondratowic. Jechał on samochodem mając promil w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i puszczono do domu.

Również 22 lipca dzielnicowi z zespołu profilaktyki społecznej postanowili skontrolować 37-latka. Podczas przeszukiwania jego rzeczy w kieszeni znaleziono 0,32 gramy marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do trzy lata więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA