Express-Miejski.pl

Straż miejską i centrum monitoringu przeniosą na dworzec

Dworzec kolejowy w Strzelinie fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie podpisano umowę z PKP na wynajem lokali znajdujących się na stacji. W 2018 przeniesiona zostanie tam straż miejska.

Rozmowy z koleją w sprawie wynajmu pomieszczeń toczyły się już wcześniej. Uzgadniano ceny i zasady najmu. W środę urzędnicy podpisali umowę z PKP Oddział Gospodarki Nieruchomościami we Wrocławiu. Łącznie gmina wynajmie prawie ponad 377 metrów kwadratowych powierzchni oraz blisko 60 metrów kw. piwnicy.

- Na dworzec przeniesiona zostanie siedziba straży miejskiej wraz z centrum monitoringu. Jeszcze nie wiemy, co stanie się z obecnym budynkiem przy ulicy Ząbkowickiej – mówi Robert Harhala, komendant Straży Miejskiej w Strzelinie.

Co jeszcze będzie funckjonować na stacji? Duże Archiwum Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie, Biuro Komunikacji Zbiorowej, Inkubator Przedsiębiorczości i Biuro Informacji Turystycznej. Umowę z koleją zawarto na okres pięciu lat. PKP planuje rozstrzygnąć przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu dworca w przyszłym roku. Cała inwestycja powinna zakończyć się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 roku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA