Express-Miejski.pl

Istnieje możliwość wymiany starych pieców

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/eko

Z powodu złej jakości powietrza gmina chce ograniczyć palenie w piecach węglem. Namawia mieszkańców do współpracy i wymiany źródeł ciepła.

Gmina przystąpiła do tzw. programu graniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza poprzez likwidację starych pieców i kotłów.

Burmistrz Strzelina zachęca mieszkańców do uczestnictwa w programie oraz do złożenia deklaracji dotyczącej likwidacji i do zakupu przyjaznego środowisku źródła ciepła w budynkach mieszkalnych.
Deklarację należy złożyć do 15 września w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin w Biurze Obsługi Interesanta pokój nr 20 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy Strzelin ul. Ząbkowicka 11. Kod 57-100 Strzelin.

Kto może korzystać z programu?

- Osoby fizyczne i właściciele, którzy prowadzą działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym zgłoszonym do dofinansowania, a także właściciele  lub współwłaściciele nieruchomości.
- Wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni (dla pojedynczego budynku lub kilku budynków),
- Dofinansowanie udzielane jest osobno na każdy lokal mieszkalny, budynek jednorodzinny lub kotłownię (w przypadku kotłowni wspólnej), tzn. właściciel kilku nieruchomości w przypadku chęci objęcia ich „programem”, składa wniosek dla każdej nieruchomości oddzielnie (obowiązuje zasada: jedna nieruchomość - jedno zgłoszenie).

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Istnieje możliwość wymiany starych pieców

    2019-05-28 16:15:19

    gość: ~Chłop ze wsi

    ostatnio dodany post

    A kiedy będą wymienione w mieszkaniach komunalnych?

REKLAMA


REKLAMA