Express-Miejski.pl

Wyremontują budynek przy basenie

Budynke ma być wyremontowany do 2018 roku fot.: UMiG

Dach nie będzie już przeciekał. Do budynku przeniosą szatnie. Ściany zostaną docieplone styropianem. Wykonane zostaną też inne prace.

Budynek zlokalizowany jest w parku miejskim im. Armii Krajowej w Strzelinie w pobliżu basenu i stadionu piłkarskiego. Przebudowa potrwa dwa lata. Termin wykonania prac - 30 marca 2018. Obecnie w pomieszczaniach znajdują się toalety i magazyny basenu.

- Po remoncie zostaną przeniesione tam szatnie. Z obiektu będą mogły korzystać kluby piłkarskie z terenu gminy Strzelin. Wcześniej przeciekał dach i infrastruktura budynku znajdowała się w fatalnym stanie – opowiada pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.  
Jakie prace zostaną wykonane? Wymieniona zostanie konstrukcja dachu. Przemurowane zostaną ściany. Będą nowe podłogi i tynki na ścianach. Robotnicy wykują też otwory na nowe drzwi. Podjazd ma być wykonany z kostki betonowej. Oprócz tego budynek zostanie docieplony.

- Zakres robót obejmuje wykonanie nowych wodociągów, kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz montaż butli na gaz. Będzie też nowa instalacja gazowa. Planowane jest wykonanie nowych miejsc parkingowych i chodników wokół budynku – dodaje pracownik magistratu.

Wykonana zostanie nowa stolarka okienna i drzwiowa. Przebudowę przeprowadzi  firma z Przeworna. Koszt robót wyniesie ponad milion czterysta tys. zł. Gmina otrzyma dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego w kwocie ponad 800 tys. złotych.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA