Express-Miejski.pl

Policja, sołtysi i urzędnicy o przygotowaniach do imprez

Spotkanie służb, sołtysów i pracowników urzędu fot.: UMiG

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na spotkaniu w strzelińskim magistracie mówiono m.in. o Święcie Plonów. Dariusz Stępień, szef ośrodka kultury zachęcał do tradycyjnego przygotowania wieńców dożynkowych.

Dożynki gminne odbędą się 26 sierpnia (sobota) w parku miejskim przy ulicy Okrzei w Strzelinie. Główną atrakcją będzie koncert zespołu disco polo Basta. Dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury poprosił sołtysów o promocję imprezy i przygotowanie wieńców. W dalszej części mówiono o programie drugiego Samorządowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin, który odbędzie się 18 sierpnia na orliku przy Sienkiewicza. To nie koniec.

- 3 września odbędzie się Strzeliński Maraton Rowerowy, 17 września biegi Strzelińska Dziesiątka, 24 września zawody triathlonowe w Białym Kościele – wyliczał Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego (SCSE).

Szef centrum przypomniał zebranym o możliwości korzystania podczas wakacji z oferty ośrodka w Białym Kościele, krytej pływalni Aquapark Granit i basenu w parku miejskim. Tomasz Charowski poinformował, że spółka walczy w konkursie Aktywny Dolny Śląsk o kwotę 40 tys. zł na organizację drugiego już 24-godzinnego Ogólnopolskiego Ultramaratonu Pływackiego. W dalszej części głos zabrali policjanci, którzy zachęcali do korzystanie z tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń.

- To narzędzie pozwalające łatwo zidentyfikować skalę zagrożeń występujących w mieście. To również platforma wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy policją a lokalną społecznością. Aplikacja pozwala przekazywać policji informacje dotyczące bezpieczeństwa i zgłaszać zagrożenia przez internet – tłumaczył Jacek Waś z policji w Strzelinie.

Marta Wajk ze strzelińskiego magistratu mówiła o możliwości składania wniosków na dofinansowanie do programu likwidacji pieców węglowych. Urzędniczka poinformowała też o zmianach w gospodarce odpadami, które weszły w życie 1 lipca. Ważna wiadomość dla sołtysów: w przyszłym roku na fundusz sołecki gmina przeznaczy około 612 tysięcy złotych. W porównaniu z wydatkami przewidzianymi w budżecie gminy Strzelin na rok bieżący jest to wzrost o 75 tysięcy złotych.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA