Express-Miejski.pl

Brakuje firm, które zrobią remonty w szkołach

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/grim

Bum gospodarczy sprawił, że firmy i przedsiębiorstwa remontowe zawalone są robotą. To sprawiło, że ceny prac budowlanych idą w górę.  

W tym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie ma zostać wyremontowanych pięć gabinetów do biologii. Prace mają ruszyć w ramach modernizacji pracowni przyrodniczo-informatycznych. Jednak bum inwestycyjny sprawił, że ciężko jest znaleźć wykonawcę.

- Obecnie próbujemy wyłonić wykonawcę. Firmy tłumaczą, że są zawalone robotą. Nie mogliśmy wcześniej znaleźć ekipy, bo ograniczały nas terminy wynikające z umów na dofinansowanie – tłumaczy Aleksander Ziółkowski, zastępca wicestarosty strzelińskiego.

Jeszcze dwa lata temu łatwiej było o ekipę remontową. Zakończenie prac w szkole ma się zakończyć jesienią, a firmy budowlanej nie ma. To powoduje, że wykonawcy windują ceny remontów na cito. Wicestarosta uspokaja jednak, że wszystkie placówki są w dobrym stanie technicznym.

- W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie funkcjonuje technikum. Tam przystępujemy do realizacji programu za ponad 2 miliony złotych. Ma zostać zostać zakupiony nowy sprzęt i wykonane prace budowlane – dodaje wicestarosta.

Z funduszy zewnętrznych mają zostać zakupione nowoczesne obrabiarki CNC, w których każdy ruch maszyny można zaprogramować komputerowo. Podobny program, ale za mniejsze pieniądze realizowany jest w szkole w Ludowie Polskim. W technikum warsztaty mają zostać przystosowane do montażu ciężkich frezarek. Co z firmami remontowymi?

- Zwrócimy się z zapytaniem ofertowym głównie do firm strzelińskich. Daliśmy też ogłoszenie na naszej stronie internetowej, ale nie było odzewu, dlatego nadal będziemy się ogłaszać i poszukiwać – kończy Aleksander Ziółkowski.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA