Express-Miejski.pl

Pożar magazynów w Strzelinie i dewastacja ogrodzenia w Wiązowie

Pożar magazynów Zakładu Usług Handlowo-Produkcyjnych Raróg fot.: policja

W Strzelinie przy ulicy Targowej jeden z przechodniów zauważył kłęby dymu wydostającego się z magazynów Zakładu Usług Handlowo-Produkcyjnych Raróg.

Na miejsce wezwano straż pożarną i policję. Funkcjonariusze zabezpieczali halę magazynową. W wyniku pożaru spaleniu uległy worki oraz maszyny szwalnicze. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 387 tys. Zdaniem policji przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

- Na miejscu czynności wykonał grupa strzelińskich śledczych. Pożar nie spowodował zagrożenia dla pracowników oraz przechodniów – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.

Inna interwencja dotyczy picia alkoholu na terenie szkoły w Wiązowie. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jakiś pojazd przy ulicy 1-Maja (plac szkolny) uderzył w ogrodzenie. Na miejscu policja zastała czterech mężczyzn z wieku 21 i 22 lat.

- Jak się okazało trzech z nich wcześniej piło alkohol. Mieli niecałe pół promila, a jeden z nich poszukiwany był w celu odbycia karny więzienia. Ustalono, że o godz. 22 mężczyźni chcieli grać w piłkę na boisku szkolnym które było zamknięte – tłumaczy rzecznik.

Bramka na boisko była, jednak zamknięta. Mężczyźni wpadli na pomysł, aby do seata przypiąć łańcuch w celu wyrwania bramki. Pomysł się nie udał, ale furtka została uszkodzona. Podczas interwencji zatrzymany został jeden z mężczyzn który był poszukiwany przez sąd w Strzelinie. Kolejny odpowie za jazdę po alkoholu. Wszyscy będą odpowiadać za zniszczenie ogrodzenia. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA