Express-Miejski.pl

Zatrzymano wandala, który zniszczył samochód

Wandalowi grozi 5 lat pozbawienia wolności fot.: policja

33-letni sprawca obrzucił kamieniami auto osobowe stojące na parkingu przy autostradzie A4. Mężczyzna był już wcześniej karany za niszczenie mienia.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa opolskiego, który obrzucił audi A4 kamieniami. Samochód należał do obywatela Niemiec, który wycenił straty na około 1200 złotych. Ustalono, że wandal od dłuższego czasu przychodził do MOP w Witowicach (Miejsce Obsługi Podróżnych). W sierpniu żebrał od jednego z podróżnych drobne pieniądze.

- Kiedy podróżny zaproponował mu pieniądze w walicie euro 33-latkowi się to nie spodobało. Wywiązała się kłótnia i szarpanina, po której obywatel Niemiec powiadomił telefonicznie policję. Po krótkim czasie zdenerwowany wandal obrzucił samochód kamieniami uszkadzając go w wielu miejscach – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.

Funkcjonariusze przeprowadzali śledztwo w tej sprawie i zatrzymali sprawcę. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne  przestępstwa. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA