Express-Miejski.pl

Lifting rynku. Będą nowe parkingi i chodniki

Trwa przebudowa pierzei południowej fot.: UM

Z pierzei południowej zniknie kamienny murek. Betonowe płyty chodnikowe zastąpi granitowa kostka. Prace mają kosztować niecałe 628 tys. zł.

We wrześniu ruszyły prace na starówce. W pierwszym etapie zostaną przebudowane ciągi komunikacyjne pierzei południowej. Zdemontowane zostaną poniemieckie krawężniki parkingu. W ich miejsce pojawią się nowe. Stare po odnowieniu będą wykorzystane do przebudowy wschodniej pierzei. Według planów wzdłuż chodnika zamontowane zostaną ławki i stylowe kosze. Konieczne będzie obniżenie o 30 centymetrów słupów oświetleniowych. Od strony ulicy Wodnej powstanie podjazd dla niepełnosprawnych. Podobne udogodnienie zostaną wykonane od strony ulicy św. Floriana.

- Powstanie kilka nowych miejsc parkingowych. Z południowej pierzei znikną drzewa. Decyzję zatwierdził wojewódzki konserwator zabytków. Wycinka jest niezbędna. Przez to korzenie nie będą niszczyć podziemnej instalacji elektrycznej np. oświetlenia latarń – mówi jeden z urzędników.

Obecnie rosnące tam drzewa (jarząb szwedzki) zastąpią inne niskopienne drzewa i krzewy. Po zasadzeniu niskiego drzewostanu światło z latarń wreszcie będzie oświetlać chodniki, a nie korony wysokich drzew. Wśród nowo nasadzonych roślin nie będzie gatunków owocowych, które latem przyciągają osy i szerszenie. Głównym wykonawcą jest firma ze Świdnicy, która ma doświadczenie w przebudowie wrocławskiej starówki i rynku w Namysłowie.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Lifting rynku. Będą nowe parkingi i chodniki

    2017-10-16 11:58:51

    gość: ~ J23ZN

    ostatnio dodany post

    Wszystko fajnie, ale ławki powinny być zwrócone w stronę ratusza a nie witryn sklepowych. Może ktoś się kapnie i zmieni projekt.

REKLAMA


REKLAMA