Express-Miejski.pl

W Głębokiej wyremontowano drogi osiedlowe

Otwarcie wyremonowanej drogi fot.: UM

O naprawę dróg przy garażach i domach od lat zabiegali mieszkańcy z sołtys Izabelą Świgulską.

W miniony piątek odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanych dróg. Do udziału zaproszono mieszkańców i samorządowców. Wcześniej gmina Strzelin przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych oddział we Wrocławiu dwie drogi.  Na ich remont otrzymała bezzwrotną pomoc finansową w kwocie blisko 212 tys. zł.

- Trakty w środku wsi były w fatalnym stanie. Zimą w dziurawej nawierzchni zalegała woda. Latem tworzyły się ogromne kałuże. O naprawę drogi wielokrotnie zabiegali mieszkańcy – mówi Izabela Świgulska, sołtys Głębokiej.

Całkowita wartość inwestycji to niecałe 286 tys. zł. Zakres prac obejmował remont nawierzchni o długości ponad dwustu metrów bieżących i chodnika. Położono nową nawierzchnię z kostki betonowej. Zrobiono też odpływ deszczówki i wyremontowano przepust wodny Utwardzono też drogę w pobliżu garażów. Nową nawierzchnię asfaltową (100 metrów) położono za placem zabaw. Tam również wykonano odpływy w wpust, aby nie tworzyły się kałuże. Wykonano też nowe pobocza.

Podczas otwarcia symbolicznie przecięto biało-czerwoną wstęgę. Do udziału zaproszono m.in. burmistrz Strzelina Dorotę Pawnuk, sołtys Izabela Świgulska, radną miejską Iwonę Kowalską i mieszkańców.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA