Express-Miejski.pl

Kto zgubił reklamówkę z pieniędzmi?

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Urzędniczka ze Strzelina znalazła pokaźną sumę pieniędzy. Banknoty przekazała policji. Po przeliczeniu suma trafiła do depozytu biura rzeczy znalezionych.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 września w kamienicy przy ulicy Kamiennej. Pracownica jednego z urzędów w Strzelinie znalazła na klatce schodowej reklamówkę z pieniędzmi. Zawiadomiła policję, która zabezpieczyła znalezisko. Pieniądze komisyjnie przeliczono i przekazano do Powiatowego Biura Rzeczy Znalezionych w Strzelinie.

- Niestety nie mogę ujawnić szczegółów, ani sumy, która znajdowała się w reklamówce. Powiem jednak, że to pokaźna kwota. Apeluję do osoby, która zgubiła pieniądze, aby się nie martwiła, bo pieniądze są zabezpieczone – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.


Zgłaszając się po depozyt właściciel będzie musiał podać kilka ważnych szczegółów np. kolor reklamówki lub podać dokładną sumę, którą zgubił. W tym wypadku szczegóły są gwarancją odzyskania kasy.

- Pieniądze znalazła uczciwa osoba, która natychmiast głosiła ten fakt policji. To pracownica jednego z urzędów, ale nie powiem, którego – dodaje rzecznik.

Zdaniem funkcjonariuszy pieniądze mogą należeć do jednego z lokatorów. Takie sytuację często zdarzają się podczas przeprowadzek, czy powrotów z weekendu. Ludzie w pośpiechu gubią rzeczy na klatkach schodowych przenosząc je np. z samochodu do mieszkania. Ale zdarzają się wyjątki. W Tychach staruszek celowo zostawił reklamówkę z pieniędzmi w placówce pomocy społecznej. Całe zdarzenie nagrały kamery. Dzielnicowy dotarł do mężczyzny. Tłumaczył on, że ma wysoką, zagraniczną emeryturę i część odłożonych pieniędzy chciał przekazać biednym i potrzebującym.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA