Express-Miejski.pl

Zwyzywał policjantów od najgorszych. Odpowie przed sądem

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Strzelińscy funkcjonariusze zatrzymali 40-latka mieszkańca, który pijany (ponad promil) znieważył wulgarnie interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło 17 września. Mężczyzna pił alkohol w miejscu publicznym, dlatego funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Podczas interwencji mężczyzna pił alkohol i klął na mundurowych. Sprawę skierowano do Sądu Rejonowego w Strzelinie. Do innego zatrzymania doszło w Kępinie (gmina Borów).

- W trakcie wykonywania obowiązków dzielnicowy odnalazł poszukiwaną przez prokuraturę w Środzie Śląskiej kobietę. Miała ona stawić się tam lecz tego nie zrobiła. Po  doręczeniu jej wezwania policjant zwolnił osobę. O zdarzeniu powiadomiono komendę w Środzie Śląskiej i tamtejszą prokuraturę rejonową – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.

W Strzelinie doszło też do stłuczek i kolizji. 18 września tir marki DAF nie zachował ostrożności podczas wjazdu na posesję i uderzył w zaparkowany samochód marki Renault Clio. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 100 złotych.

Do kolizji z udziałem ciężarówki doszło też na terenie cukrowni przy ulicy Ząbkowickiej. Man z naczepą kierowanym przez mieszkańca Zabrza otarł się o bok tira marki Volvo. Obaj kierowcy nie poczuwali się do winy. Sprawę bada policja.

Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej w Wiązowie. Kierujący ciężarówką DAF nie dostosował prędkości do panujących warunków i na zakręcie pojazd przewrócił się na bok. Uszkodzeniu uległo ogrodzenie jednej z posesji przy Staszica. Nikt nie został ranny. Kierowca dostał mandat w wysokości 500 złotych. Na czas podnoszenia tira policja zorganizowana objazdy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA