Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Dolny Śląsk w sieci

  2013-06-01 Dolny Śląsk

  Dolny Śląsk w sieci

  Kilka dni temu w Warcie Bolesławieckiej rozpoczęto pracę nad budową Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej (DSS), dzięki której każdy mieszkaniec na Dolnym Śląsku będzie mógł szybciej serfować po Internecie.

  liczba komentarzy 2

 • Oto nowy znak graficzny policji

  2013-05-25 Dolny Śląsk/kraj

  Oto nowy znak graficzny policji

  Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pokazano nowy znak graficzny policji, który będzie umieszczany m.in. na radiowozach i w komisariatach. Powstał w ramach programu standaryzacji jednostek policji.

  liczba komentarzy 12

 • Kolej chce wyburzyć rudery, aby poprawić bezpieczeństwo

  2013-05-22 Dolny Śląsk

  Kolej chce wyburzyć rudery, aby poprawić bezpieczeństwo

  PKP wyburzy 50 swoich pustostanów i nieczynnych magazynów na Dolnym Śląsku. W wielu obiektach zimą koczują bezdomni. Kolej chce w ten sposób zaoszczędzić i poprawić estetykę swoich terenów. Prace mają zakończyć się jesienią.

  liczba komentarzy 6

 • Wielkie otwarcie nowego sklepu IKEA już 8 maja

  2013-04-12 Wrocław

  Wielkie otwarcie nowego sklepu IKEA już 8 maja

  Już 8 maja 2013 roku nastąpi otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Najnowocześniejszy obiekt szwedzkiego koncernu w Polsce będzie taki jak Wrocław – różnorodny, nowoczesny i przyjazny. Na odwiedzających czeka zadaszony parking, przestronna restauracja oraz pełen...

  skomentuj

 • Ciało ludzkie spala się w temperaturze 1200 stopni

  2013-02-18 Region

  Ciało ludzkie spala się w temperaturze 1200 stopni

  W Strzelinie przy ulicy Ząbkowickiej powstaje spopielarnia zwłok. Ceremonię pogrzebową, czyli wjazd trumny do pieca, rodzina będzie mogła oglądać zza szyby. Krematorium ma być gotowe latem. Zatrudnienie znajdzie tam 4-5 osób.

  liczba komentarzy 47

 • Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  2013-01-22 Dolny Śląsk

  Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  W Fabryce Tworzyw i Farb (ZTiF) w Mąkolnie koło Złotego Stoku produkuje się proch czarny. Zakład istnieje od siedemnastego wieku. Od tego czasu zginęło w nim kilkadziesiąt osób. Chcieliśmy porozmawiać, jak wygląda produkcja i zobaczyć fabrykę, ale szef firmy nie...

  liczba komentarzy 20

 • Droga Strzelin – Ziębice zostanie wyremontowana?

  2012-11-30 Gmina Strzelin

  Droga Strzelin – Ziębice zostanie wyremontowana?

  Na konferencji prasowej podsumowującej półmetek kadencji burmistrza Strzelina obecny był także Radosław Małoń W-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który odpowiadał na pytania mediów.

  skomentuj

 • Tusk na Dolnym Śląsku. Kolejny odcinek S8 oddany do użytku

  2012-11-30 Dolny Śląsk

  Tusk na Dolnym Śląsku. Kolejny odcinek S8 oddany do użytku

  Kolejny fragment drogi ekspresowej S8 jest już gotowy. Wczoraj premier Donald Tusk w towarzystwie ministra Sławomira Nowaka, marszałka Rafała Jurkowlańca i wojewody Aleksandra Marka Skorupy odwiedzili odcinek łączący Oleśnicę z Sycowem, którym Dolnoślązacy pojada...

  liczba komentarzy 11

 • 40 obiektów lekkoatletycznych dla Dolnego Śląska

  2012-11-28 Dolny Śląsk

  40 obiektów lekkoatletycznych dla Dolnego Śląska

  Do końca 2015 roku w naszym województwie powstanie ok. 40 nowoczesnych i bezpiecznych obiektów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży. Wszystko dzięki programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, na który zarząd przeznaczy 15 mln zł w ciągu kolejnych 3 lat.

  skomentuj

 • Budżet województwa na 2013 rok

  2012-11-22 Dolny Śląsk

  Budżet województwa na 2013 rok

  75 mln zł na budowę mostu na Odrze w Brzegu Dolnym, 49 mln zł na zakończenie budowy drogi z Żernik Wrocławskich do Siechnic, 7,5 mln zł na utworzenie Centrum Geriatrii na terenie szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu czy 22 mln zł na modernizację i wyposażenie...

  liczba komentarzy 2

 • Komendy policji mają mieć lepszy standard

  2012-10-26 Dolny Śląsk

  Komendy policji mają mieć lepszy standard

  W perspektywie kilku lat wszystkie komisariaty policji mają mieć taki sam standard. Stan techniczny cel, pokoi przesłuchań i innych pomieszczeń ma być bardziej komfortowy niż dzisiaj. Tak zakłada program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na lata 2013-2015.

  liczba komentarzy 7

 • Kino i blisko 200 sklepów w odnowionym Parku Handlowym Bielany

  2012-09-26 Bielany Wrocławskie

  Kino i blisko 200 sklepów w odnowionym Parku Handlowym Bielany

  Nowa, wrocławska Ikea będzie mieć imponujące sąsiedztwo. Przebudowę przejdzie cały Park Handlowy Bielany, który po zakończeniu prac ma być blisko dwa razy większy, a na jego terenie znajdzie się miejsce dla kina Helios z ośmioma salami projekcyjnymi.

  liczba komentarzy 2

 • Czy Dolny Śląsk jest zabezpieczony przed wielką wodą?

  2012-07-17 Dolny Śląsk

  Czy Dolny Śląsk jest zabezpieczony przed wielką wodą?

  W ostatnich latach na skutek powodzi ucierpiało wiele miejscowości na Dolnym Śląsku. Szansą na zwiększenie ochrony przeciwpowodziowej w regionie jest modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW), a także budowa zbiorników retencyjnych w Nysie oraz Raciborzu.

  liczba komentarzy 4

 • Przygotowania do EURO przenoszą się na drogi

  2012-05-09 Region

  Przygotowania do EURO przenoszą się na drogi

  Od początku tygodnia podróżowanie drogami prowadzącymi do Wrocławia staje się istną udręką dla kierowców i pasażerów. Widać wzmożone starania o poprawienie tego czego do tej pory nie udało się zrobić.

  skomentuj

 • Świat na wyciągnięcie ręki

  2012-02-15 Wrocław

  Świat na wyciągnięcie ręki

  Powstawał 29 miesięcy, kosztował 300 milionów złotych i będzie mógł obsłużyć nawet 3 miliony pasażerów rocznie. Nowy terminal wrocławskiego lotniska będzie teraz wizytówką całego regionu. Zwłaszcza, że otwiera przed wszystkimi zupełnie nowe możliwości...

  liczba komentarzy 1

 • 2,5 mln zł na modernizację dolnośląskich wsi

  2011-07-18 Region

  2,5 mln zł na modernizację dolnośląskich wsi

  Dolnośląska wieś po raz pierwszy w swojej historii stanęła przed szansą na historyczny skok modernizacyjny. Za sprawą projektu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” zmiany już się rozpoczęły. Dzięki pieniądzom z konkursu dzieci i młodzież w Nowej Wsi Kłodzkiej...

  skomentuj

 • Wymiana nawierzchni w okolicach Mościska

  2010-04-20 Mościsko

  Wymiana nawierzchni w okolicach Mościska

  Na drodze 382 między Dzierżoniowem a Świdnicą, od miejscowości Mościcko są prowadzone prace związane z frezowaniem asfaltu na odcinku ok 1,5km. W tym rejonie można się spodziewać w bieżącym jak i przyszłym tygodniu utrudnień w ruchu.

  skomentuj

 • pierwsza 1 2 3 4 5 6 »

REKLAMA


REKLAMA