Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Materiały wybuchowe w rękach hobbistów

  2013-05-11 Kraj/Dolny Śląsk

  Materiały wybuchowe w rękach hobbistów

  W całym kraju policja zatrzymała 14 pirotechników – amatorów, którzy produkowali ładunki wybuchowe. Hobbyści wymieniali się chemikaliami, rozbrajali niewybuchy i umieszczali filmy w internecie. Jeden z zatrzymanych pochodzi z Dolnego Śląska.

  liczba komentarzy 2

 • Urządzenia zagłuszały „Wolną Europę”

  2013-04-27 Dolny śląsk

  Urządzenia zagłuszały „Wolną Europę”

  Za komuny w ośrodku radiowo-nadawczym w Żórawinie (powiat wrocławski) zagłuszano Radio Wolna Europa. Masztu bacznie strzegło wojsko. Istniał też zakaz podchodzenia do ogrodzenia. Zobacz jak dziś wygląda ośrodek.

  liczba komentarzy 24

 • Handel rzeczami używanymi na Dolnym Śląsku

  2013-04-17 Dolny Śląsk

  Handel rzeczami używanymi na Dolnym Śląsku

  Przepełnione piwnice czy zagracone poddasza powoli przechodzą do przeszłości. Jak wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska, aż 78 proc. Polaków pozbywa się nieużywanych przez siebie przedmiotów. Część z nich trafia w ręce nowych właścicieli...

  skomentuj

 • Antyterroryści konwojowali pociąg specjalny

  2013-04-05 Dolny Śląsk

  Antyterroryści konwojowali pociąg specjalny

  Pociągi pod specjalnym nadzorem przewożące odpady promieniotwórcze kursują przez Polskę dosyć rzadko. PKP, policja i Straż Ochrony Kolei mają całkowity zakaz udzielania informacji na temat przewozu ładunków.

  liczba komentarzy 16

 • Oto człowiek reprezentujący lud

  2013-03-26 Dolny Śląsk

  Oto człowiek reprezentujący lud

  Łódzki aktor Lech Dyblik nie ma telewizora. Kilka lat temu popsuł mu się i artysta już go nie naprawił. Ma to jednak swoje plusy, bo wcześniej dzieci zamiast odrabiać lekcje kłóciły się o pilota. Od wielu lat aktor władający biegle kilkoma językami odgrywa role...

  liczba komentarzy 9

 • Najlepszym sołtysom wręczono statuetki

  2013-03-12 Dolny Śląsk

  Najlepszym sołtysom wręczono statuetki

  60 sołtysów z Dolnego Śląska zaproszono do urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu na uroczystość podsumowującą plebiscyt Sołtysa Roku 2012.

  liczba komentarzy 2

 • Czy obchodzenie dnia kobiet jest passé?

  2013-03-08 Region

  Czy obchodzenie dnia kobiet jest passé?

  Czerwone goździki i para rajstop – tak zaczęło się świętowanie dnia Kobiet w Polsce. Święto Kobiet obchodzone na świecie już od 1910 roku, w Polsce złoty czas przeżywało w okresie PRL-u. Jak świętujemy dzisiaj i czy obchodzenie dnia Kobiet nie jest już passé?

  skomentuj

 • Stosy uranowe, czyli tajemnice Dolnego Śląska

  2013-03-04 Dolny Śląsk

  Stosy uranowe, czyli tajemnice Dolnego Śląska

  Według Bogusława Wołoszańskiego, autora m.in. „Sensacji XX wieku”, najwięcej tajemnic w Polsce znajduje się na Dolnym Śląsku. Dziennikarz rozpoczął właśnie kręcić drugą część „Skarbów III Rzeszy”, która emitowana będzie w kwietniu.

  liczba komentarzy 8

 • Ciało ludzkie spala się w temperaturze 1200 stopni

  2013-02-18 Region

  Ciało ludzkie spala się w temperaturze 1200 stopni

  W Strzelinie przy ulicy Ząbkowickiej powstaje spopielarnia zwłok. Ceremonię pogrzebową, czyli wjazd trumny do pieca, rodzina będzie mogła oglądać zza szyby. Krematorium ma być gotowe latem. Zatrudnienie znajdzie tam 4-5 osób.

  liczba komentarzy 47

REKLAMA


REKLAMA