Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Barbórka trwa w najlepsze

  2010-12-04 Region

  Barbórka trwa w najlepsze

  Barbórka to święto górnicze - dzień patronki górników Świętej Barbary. Dlaczego to właśnie Barbara opiekuje się górnikami? Może dlatego, że gdy uciekała przed prześladowcami ukryła się w skale, która rozstąpiła się przed nią.

  skomentuj

 • Zostań artystą - zaprojektuj kalendarz!

  2010-12-01 region

  Zostań artystą - zaprojektuj kalendarz!

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w IV konkursie plastycznym „ARTYSTYCZNY KALENDARZ" - EDYCJA DOLNOŚLĄSKA.

  skomentuj

 • Uwaga - będzie zimno i śnieżnie!

  2010-12-01 region

  Uwaga - będzie zimno i śnieżnie!

  Jak podaje IMGW dzisiaj jeszcze czekają nas silne opady śniegu. Zacznie padać koło 21:00 i potrwa do 6 rano. Towarzyszyć nam będzie także silny mróz.

  liczba komentarzy 8

 • Dzisiaj Dzień Pocałunku

  2010-11-28 region

  Dzisiaj Dzień Pocałunku

  Pomimo, że na 28 grudnia przypada Światowy Dzień Pocałunku to dzisiaj także mamy święto tego jakże miłego kontaktu z drugą osobą. Gdybyśmy chcieli kogoś zapytać: Czy umie się całować?

  skomentuj

 • Wymień i zarób

  2010-11-25 Region

  Wymień i zarób

  Tylko do końca tego roku można jeszcze wymienić stare pieniądze sprzed denominacji na nowe złotówki. Wiele osób ma w szafach i szufladach stare banknoty, bądź to zostawione przez sentyment do dawnych czasów, bądź to zapomnianie w zakamarkach biurek.

  skomentuj

 • Znany już jest skład rady sejmiku dolnośląskiego

  2010-11-24 Region

  Znany już jest skład rady sejmiku dolnośląskiego

  15 mandatów otrzymało PO, 9 KWW Rafała Dutkiewicza, 7 dla PiS, 4 Sojusz Lewicy Demokratycznej a 1 Polskie Stronnictwo Ludowe.

  liczba komentarzy 14

 • Rekord oglądalności Expressu Miejskiego

  2010-11-23 Region

  Rekord oglądalności Expressu Miejskiego

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wczoraj, tj. 22 listopada 2010, w ciagu całego dnia nasz serwis odwiedziło ponad 20.000 osób.

  liczba komentarzy 27

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  2010-11-21

  Dzień Pracownika Socjalnego

  21 listopada w cieniu tegorocznych wyborów samorządowych obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, święto tych, którzy na co dzień pomagają drugiemu człowiekowi i udzielają wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

  skomentuj

 • 6 stycznia dniem wolnym od pracy

  2010-11-20

  6 stycznia dniem wolnym od pracy

  Mamy kolejny ustawowy dzień wolny od pracy. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ostatnio nowelizację Kodeksu pracy, która ustanawia 6 stycznia dniem wolnym od pracy.

  skomentuj

 • Dzień bez długów – marzeniem Polaków

  2010-11-17 Region

  Dzień bez długów – marzeniem Polaków

  Od kilku już miesięcy, kiedy i w Polsce zauważono wpływ ogólnoświatowego kryzysu, dużo mówi się o nieustannie rosnącym w galopującym tempie długu publicznym. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że jednak nie jesteśmy „zieloną wyspą” pośród państw...

  skomentuj

 • Koniec z bezzwrotnymi dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

  2010-11-17 Region

  Koniec z bezzwrotnymi dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

  Bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej zostaną zastąpione niedługo przez mikropożyczki finansowane przez UE. Dotacje w takiej postaci jak do tej pory będą przysługiwać tylko osobom w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

  liczba komentarzy 1

 • Dzisiaj Dzień Tolerancji

  2010-11-16 Region

  Dzisiaj Dzień Tolerancji

  Na 16 listopada przypada Dzień Tolerancji - wzajemnego szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. Warto ten dzień potraktować jako okazję do refleksji nad samym sobą i nad postawami wobec "innych".

  liczba komentarzy 4

REKLAMA


REKLAMA